Er du vores næste bestyrelsesmedlem?

Bestyrelsen søger frivillige kræfter

Efter en rokade i bestyrelsen mangler vi nu en frivillig som har lyst til at tage ansvar.

Efter en rokade mangler BC37 nu en frivillig til at sidde med i bestyrelsen og være med til at drive klubben på bedste vis. Vi har brug for en som har lyst til at tage ansvar og være med til at repræsentere klubben og ikke mindst skabe et fantastisk miljø i klubben.

Din rolle i bestyrelsen vil være som ‘menigt medlem’, hvilket vil sige at du ikke har nogen faste arbejdsopgaver, men i stedet efter behov hjælper til med at aflaste andre i bestyrelsen eller løse opgaver som ikke oplagt falder ind under andre poster. Det er med andre ord en nem og overskuelig post der alligevel giver mulighed for at have indflydelse på klubbens udvikling. Du deltager i vores bestyrelsesmøder som afholdes cirka hver sjette uge (man kan deltage enten fysisk eller online), og du vil løbende blive sat ind i klubbens drift og de arbejdsopgaver bestyrelsen sidder med.

Hvis det fanger din interesse og du gerne vil høre mere om det, så skriv en mail til bestyrelse@bc37.dk.

Vi håber meget på at der er nogen dejlige klubfolk som vil være med til at gøre BC37 til en endnu bedre badmintonklub!

BC37 Badmintonklub - Strandlodsvej 69 - 2300 København S